Rólunk

A Budapesti Vasutas Sport Club-t 1911-ben alapították, klubhelységük a Keleti Pályudvar indulási oldalán volt. Az ötvenes években egy rövid időre a közlekedési minisztériumhoz tartozó három sportegyesületet összevonták, de a BVSC dr. Gálmán József elnökletével 18 szakosztállyal újjászerveződött. Ebből néhány szakosztály világhírnévre tett szert, többek között az úszó szakosztály is. Jelenleg szakosztályunk az egyik legeredményesebb: a legutobbi országos bajnokságon is a legjobb eredményt érte el. Nagy Péter szakosztályvezető irányításával szakképzett edzők sora foglalkozik a 6 csoportba sorolt versenyzőkkel, 8-10 éves korosztálytól a senior korosztályig. A versenyzők között kell említenünk a jelenlegi legeredményesebbeket: Bernek Pétert, Bohus Richárdot akik országos és nemzetközi sikereket értek el.


Edzőink

Tovább..

Csoportok

Szakosztályunkban öt fő csoport van A-E, valamint egy fittness és egy senior

Tovább..

Események

Versenyek, edzőtáborok, egyéb események

Tovább..

Edzőink

A siker kovácsai

peter

Nagy Péter

Szakosztályvezető, vezetőedző

Születési idő: 1980. január 23.
Iskolák:
- Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi kar, úszóedzői szak (2002-2006)
Sportolói pályafutás:
- 1987-1994 Újpesti Dózsa
– 1994-1998 BRSE
– 1998 Sport + Mahart
– 1998-2002 BVSC-Zugló
Edzői pálya:
- 2001-től BVSC-Zugló edző
– 2007-től BVSC-Zugló vezetőedző
– 2011-től BVSC-Zugló szakosztályvezető

Kapcsolat

bence

Bagaméri Bence

edző

Születési idő: 1992. szeptember 9.
Iskolák:
- Testnevelési Egyetem – úszóedző OKJ képzés (2015)
- Testnevelési Egyete - edző BA szak (2017-)
- BME - Műszaki menedzser szak, Bsc képzés (2012-2016)
- BME - Műszaki menedzser mesterszak, Msc képzés (2016-)
Sportolói pályafutás:
- 1998-2012 BVSC-Zugló
Edzői pálya:
- 2012-től BVSC-Zugló edző

Kapcsolat

Bartháné Tóth Bea

edző

Születési idő: 1984. november 5.
Iskolák:
- Testnevelési Egyetem – úszóedző szak
Sportolói pályafutás:
- 1989-1999 -ig ,Budapesti Spartacus úszóklub
Edzői pálya:
- 2005-2018-ig Monori S.E.







Kapcsolat

valter

Boldizsár Valter

edző

Születési idő: 1996.09.15.
Iskolák:
- Testnevelési Egyetem - testnevelő-edző (2016-)
Sportolói pályafutás:
- 2001-2011 Váci Vízmű SE
- 2011-2016 BVSC-Zugló
Edzői pálya:
- 2016- BVSC-Zugló edző






Kapcsolat

masi

Csütörtöki Marcell

edző

Születési idő: 1993. április 23.
Iskolák:
- TF sportedző (2013-2014)
- BME alkalmazott közgazdaságtan alapszak(2012-2015)
- BME pénzügy mesterszak (2016-)
- Testnevelési Egyetem, edző szak (2017-)
Sportolói pályafutás:
- 1998-2012 BVSC-Zugló
Edzői pálya:
- 2014-től BVSC-Zugló edző

Kapcsolat

gabor

Kovács Gábor

edző

Születési idő:1991. június 21.
Iskolák:
- TF úszó edző (2014)
Sportolói pályafutás:
– 1996-2002 BVSC-Zugló
– 2002-2011 Budapesti Honvéd
Edzői pálya:
– 2011-től BVSC-Zugló edző



Kapcsolat

roland

Lakatos Roland

edző

Születési idő: 1989.05.30.
Iskolák:
- Testnevelési Egyetem - testnevelő-edző (2011)
Sportolói pályafutás:
– 1994-1999 Bp Spartacus
– 1997-2007 FTC
– 2007-2009 BVSC
Edzői pálya:
– 2009-től BVSC-Zugló edző

Kapcsolat

plaganyi

Plagányi Zsolt

edző

Születési idő: 1965.01.30.
Iskolák:
- Tf-Tanári szak + Úszó szakképzés (1985-1989)
Edzői pálya:
– 1989.05.30-2001.08.31. Bp. SPARTACUS
– 2001.09-2013.04.01. Mazsola Úszó Tanoda Érd/ Érdi Úszósport Kft.
– 2013.05-2018.12.31. Egri Úszóklub
– 2019.01.- BVSC-Zugló

Kapcsolat

mazet

Raphael Sylvain Mazet

oszteopata


Kapcsolat


Back to top

Csoportok


- Edzők: Nagy Péter, Lakatos Roland, Kovács Gábor, Bagaméri Bence, Csütörtöki Marcell, Boldizsár Valter - Oszteopata: Raphael Sylvain Mazet


1.sor: Povarnitsyn Alexandr, Csicsáky Péter, Rádai Máté, Kovács Bálint
2.sor: Lakatos Roland, Raphael Sylvain Mazet, Csütörtöki Marcell, Nagy Péter, Bagaméri Bence, Kovács Gábor
3.sor: Bohus Richárd, Bernek Péter, Kőhalmi Kornél

Nincs a képen: László Bence, Daka Anett, Böszörményi Bettina


Edzések:

Hétfőtől szombatig reggel 6.50-9.00
Hétfő, kedd, csütörtök, péntek 16.00-18.00


- Edzők: Nagy Péter, Kovács Gábor


Ülő sor: Karadin Krisztián, Paróczi Eszter, Bátka Gréta, Szeghalmi Nadin
Középső sor: Lapos Levente, Raphael Mazet, Dominiák Ferenc, Koch Barnabás, Kovács Gábor, Szentpéteri Márk
Hátsó sor: Márta Rozi, Nagy Péter, Székely Áron, Lencsés Noel
Nincs a képen: Wittmann Gréta, Nagy Ágnes, Bakondy Beáta, Molnár Dániel, Biró Örs, Sramkó Lili, Rappai Gergő


Edzések:

Hétfőtől szombatig reggel 5.50-7.30
Hétfő, csütörtök 16:00-18:00
kedd, péntek 15:00-17:00


- Edzők: Bagaméri Bence, Csütörtöki Marcell


1. sor: Ashe Albert, Lapos Kinga, Virágh Zoárd Zoltán, Szabados Luca, Koroncai Mátyás
2. sor: Szántó Benjámin, Tűri Noel, Dominiák Marcell, Csaba György, Szentesi Botond, Cseh Zsófia
3. sor: Priester Fanni, Gombos Lili, Demeter Hanga, Herczeg Erik, Elekes Tamara, Nahalka Regina
4. sor: Csütörtöki Marcell, Bogner Zsófia, Farkas Sándor, Móger Léna, Boldizsár Dominika, Kovács Botond, Bagaméri Bence


Edzések:

Hétfő, szerda, péntek, szombat reggel 5.50-7.30
Hétfő, csütörtök 16.00-18.00
kedd, szerda, péntek 15.00-17.00


- Edzők: Boldizsár Valter, Lakatos Roland


Legfelső sor 1: Sipos Daniella, Kiss Ajsa Villő, Prisztóka Lili, Madaras Zétény, Squor-Juhász Áron, Horváth Hunor Priester Jázmin
2.sor: Fáb Szabolcs, Barta Bianka Balogh Hanna, Márta Johanna, Hegedűs Julianna, Párkányi Sára
3.sor: Novák Amira, Zámbori Hanna Barta Nóra, Szabó Kincső Hanna, Tóth-Varsányi Zétény, Birkás-Kováts Vince Pocsalyi Panna Kerka
4.sor, ülnek: Szalai Lili, Zsolnai Alexandra, Boros Tamara, Garamvölgyi Lenke Kátai Kinga, Elekes Ajna


Edzések:

Kedd, csütörtök, szombat reggel 5.50-7.30
Hétfől péntekig 14.00-15.30


- Edzők: Bartháné Tóth Bea, Boldizsár Valter, Csütörtöki Marcell


Alsó sor: Agárdi Lara, Tas Alexandra, Koroncai Zorka, Párkányi Panna, Szabó Linett Anna, Végh Naomi, Szabó Panna
Középső sor: Mohos József, Palov Péter, Pocsalyi Pető Nándor, Zheng Henry, Agárdi Mór, Szilágyi Áron, Kiss Bulcsú Zétény
Felső sor: Tóth Kornél, Szendrei Bende, Ifi Noel, Káplár Blanka, Rudits Balázs, Kudich Benedek, Endrődy Máté

Nincsenek a képen: Papp Benett, Horváth Alíz

Edzések:

Szombat reggel 8.00-9.00
Hétfől péntekig 15.30-16.30

Előkészítő csoport


- Edzők: Bartáné Tóth Bea, Boldizsár Valter, Csütörtöki Marcell


Edzések:

Hétfő, szerda, csütörtök 17.00-18.00

Fittness csoport


- Edző: Bartáné Tóth Bea


Edzések:

Kedd, péntek 17.00-18.00; szerda 16.00-17.00


- Edző: Plagányi Zsolt


Ülő sor: Böhm Sebestyén, Burián Kata, Kovács Réka, Beliczai Bóra
Felső sor: Cseh László, Németh Nándor, Plagányi Zsolt, Kovács Benedek, Sződi Zsolt

Nincs a képen: Takács Tamás


Back to top

Események

Versenyek, táborok

Régiós úszóverseny --- Időpont: 2020-12-03 - 2020-12-05

Felnőtt Országos Bajnokság --- Időpont: 2020-12-08 - 2020-12-11

XV. Cikluszáró Felmérő Úszóverseny --- Időpont: 2020-12-19 - 2020-12-20


Back to top

Úszás a jövőért

Alapítvány

Kérjük támogassa adója 1 százalékával az “Úszás a jövőért” Alapítványt , melynek tartós közérdekű célja: Magas szintű úszásoktatás révén a versenysport részére – a Budapesti Vasutas Sport Club – Zugló keretébe tartozó – úszó utánpótlás nevelése, ezzel egyidejűleg a szabadidő úszósport lehetőségeinek bővítése. Az alapítvány ezen kívül célul tűzte ki azon gyerekek, sportolók támogatását, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy versenyekre, edzőtáborokba járjanak. A felajánlott 1 százalékok felhasználásával segítünk a hátrányos helyzetű versenyzőknek, illetve szakosztályunk úszóinak versenyekre való eljutásában és az úszáshoz elengedhetetlen felszerelések, sporteszközök beszerzésében. Szeretnénk lehetővé tenni gyermekeink számára, hogy a mostani nehéz időkben is sportolhassanak, ezért kérem támogassa adója 1 százalékával alapítványunkat az alábbi adószámon: 18698673-1-42

Köszönettel, Nagy Péter a kuratórium elnöke


Back to top

Kapcsolat


Laky Károly Uszoda
1142 Budapest, Szőnyi út 2.
Back to top